מה הפירוש של תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז בתשחץ ?

נשאלת השאלה מה הפירוש של תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז בתשחץ. הביטוי תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז הוא ביטוי נפוץ בתשחצים ובתשבצים.
פתרון אפשרי לביטוי תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז בתשחץ : יוגה. פתרונות אפשריים נוספים לביטוי תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז :

לחץ להצגת הפתרון

יוגה היא פילוסופיה רוחנית ואימון גופני-רוחני שמקורה בתורות החשיבה ההינדיות. כיום נפוצה היוגה בגרסאות שונות ברוב ארצות המערב, לרוב כאימון גופני למטרות בריאות והנאה. המילה "יוגה" הנגזרת משורש המילה הסנסקריטית: יוּגְ', Yuj שמשמעותה לאחד, להצטרף ומהמילה יוֹק, Yoke שמשמעותה בסנסקריט לרתום ובהשאלה לכוון, לרכז את תשומת הלב, ליישם. הכוונה היא לאיחוד בין המודעות והעצמי הרוחני. מצב בו החושים מתכנסים פנימה (לא מופרעים על ידי גרויים חיצוניים) ואין מחשבות המסיחות את תשומת הלב. על פי פילוסופיית היוגה, במצב זה התודעה שלווה ואנחנו פוגשים במישור הרוחני, לפי היוגה - הנשמה, וחווים שלווה נצחית הנקראת, בין היתר: סמאדהי. היוגה היא הדרך כדי להגיע לשלב זה. היא מסע פיזי או מנטאלי ורוחני שמטרתו להרגיע את תנודות התודעה, ודרכו המתרגל מקבל כלים להתמודד עם הקשיים האישיים שלו, פיזיים או נפשיים. יוגה היא גם שם לאחד מששת הזרמים המסורתיים בפילוסופיה ההינדית, המקבלים את הוודות כסמכות העליונה. היוגה מבקשת לתרום לאיזון הגוף והנפש ולמודעות והכרה עצמית.
תגיות : תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז בתשחץ , מה זה תרגול גופני ונפשי הדורש ריכוז בתשחץ