מה הפירוש של תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות בתשחץ ?

נשאלת השאלה מה הפירוש של תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות בתשחץ. הביטוי תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות הוא ביטוי נפוץ בתשחצים ובתשבצים.
פתרון אפשרי לביטוי תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות בתשחץ : גרוטסקה. פתרונות אפשריים נוספים לביטוי תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות :

לחץ להצגת הפתרון

גרוֹטֶסקה (מצרפתית: Grotesque) הוא מונח בעל מספר פירושים: אמצעי ספרותי ממשפחת האמצעים הספרותיים הקומיים, שעיקרו עיוות המתואר לשם הגחכתו. פסל דמוי גרגויל - פסלי המפלצות הנמצאים על גבי קתדרלות גותיות נקראים "גרוטסק" (בעוד המונח "גרגויל" מתייחס רק למרזבים מקושטים). במיתולוגיה, תחת השם "שד מערות". ציורי קיר או ציורים מסוג אחר, האופייניים לרנסאנס, המורכבים בתערובת מחלקי צמחים, בעלי חיים, בני אדם, מפלצות, עצמים שונים, ללא שמירה על פרופורציות וללא פרספקטיבה, אם כי לעיתים תוך שמירה על סימטריה. ההשראה לגרוטסקות נובעת מציורי הקיר שהתגלו בבית הזהב ברומא, שרידי ארמון הקיסר נירון.מקור המושג בימי הרנסאנס, כאשר נתגלו בחפירות ברומא העתיקה, בבית הזהב (Domus aurea), במפלס נמוך שהתפרש כמערה אם כי כלל לא היה מערה (באיטלקית grotta), ובהן ציורי קיר ענקיים, דמיוניים ומגוחכים בעיני אנשי תקופת הרנסאנס. (pittura grottesca פירושו ציור מהסוג המתואר לעיל). הפופולריות של העיטור בגרוטסקות, ששימש בעיקר כמילוי שטח בפרסקאות גדולים, מסביב לתמונות ראשיות, חיבר בתוכו גם את מסורת המפלצות על הקתדרלות של ימי הביניים, ואת גילוי ציורי הקיר בבית הזהב, שהיה לפי רוח הרנסאנס, מקור השראה מתרבות העת העתיקה. ציורי גרוטסקות היו נפוצים מאד במאה ה-16 וה-17, וגרוטסקות רבות, בהן הגרוטסקות בווילה ד-אסתה בטיוולי ובקסטל סנט'אנג'לו ברומא, מופיעות ברחבי אירופה, והיו ציירים שהתמחו בסוג עיטור זה.
תגיות : תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות בתשחץ , מה זה תיאור שיש בו הגזמה ונלעגות בתשחץ