מה הפירוש של שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה בתשחץ ?

נשאלת השאלה מה הפירוש של שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה בתשחץ. הביטוי שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה הוא ביטוי נפוץ בתשחצים ובתשבצים.
פתרון אפשרי לביטוי שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה בתשחץ : אקרוסתיכון. פתרונות אפשריים נוספים לביטוי שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה :

לחץ להצגת הפתרון

אקרוסטיכון (מיוונית: akros קיצוני + stichos שורה; בלועזית: Acrostic) היא שיטת כתיבה של שיר או פרוזה, בה ליקוט האות הראשונה של כל מילה, שורה או בית בשיר יוצר מילה או מספר מילים, שם, אותיות האלפבית כסדרן וכדומה. בימי הביניים נחשב האקרוסטיכון כאחד מקישוטי השיר, וככל שהאקרוסטיכון היה מורכב ומשוכלל יותר, כך הוסיף ליוקרתו של השיר ומחברו. בעת החדשה השימוש באקרוסטיכון אינו נהוג בשירה רצינית, אם כי עודנו בשימוש בכתיבה שבאה לשעשע, כגון בברכות ליום הולדת. שימוש נוסף לאקרוסטיכונים הוא כאמצעי לצופן - הצירוף הנוצר על ידי האותיות הראשונות הוא העיקר, והשיר משמש לו הסוואה. לשימוש זה התייחס באירוניה הסופר האירי ג'ונתן סוויפט בספר ג' של "מסעות גוליבר". האקרוסטיכון חדר אף לתוך הטוקבקים באינטרנט, לשם העברת מסר שעוקף את הביקורת של עורך האתר.
תגיות : שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה בתשחץ , מה זה שיר שמילותיו הראשונות יוצרות מילה בתשחץ