מה הפירוש של שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן בתשחץ ?

נשאלת השאלה מה הפירוש של שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן בתשחץ. הביטוי שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן הוא ביטוי נפוץ בתשחצים ובתשבצים.
פתרון אפשרי לביטוי שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן בתשחץ : תדר. פתרונות אפשריים נוספים לביטוי שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן :

לחץ להצגת הפתרון

בפיזיקה, המונח תְּדִירוּת (או תדר) של תופעה מחזורית מציין את מספר המחזורים שמתבצעים בכל יחידת זמן. דוגמה לכך היא גוף קשיח שמסתובב בחופשיות - תדירותו היא מספר הסיבובים שהוא מבצע בכל פרק זמן קבוע. את התדירות נהוג לסמן ב-f והיא נמדדת במערכת היחידות הבינלאומית בהרץ (Hz), כאשר הרץ אחד הוא מחזור אחד לשנייה. לדוגמה, זרם חילופין: תדר הרשת החשמלית בישראל הוא 50 הרץ, כלומר המתח החשמלי משתנה במחזוריות בקצב של 50 מחזורים בכל שנייה. אף כי המילים "תדר" ו"תדירות" שקולות במשמעותן, בתחומים מדעיים שונים נהוג להשתמש במילים שונות. בתחומי האלקטרוניקה והתקשורת נהוג להשתמש במונח תדר, אך בפיזיקה ישנה הבחנה בין תדר לתדירות. תדר מציין את מספר המחזורים שהמערכת משלימה ליחידת זמן, בעוד שתדירות (לפעמים נקראת מהירות זוויתית, ומסומנת ω = 2 π f {\displaystyle \!\ \omega ={2\pi f}} ) מבטאת את מחזוריות המערכת במונחי הפונקציות המחזוריות סינוס וקוסינוס.
תגיות : שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן בתשחץ , מה זה שיעור החזרות של גל מסוים ביחידת זמן בתשחץ