מה הפירוש של שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים בתשחץ ?

נשאלת השאלה מה הפירוש של שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים בתשחץ. הביטוי שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים הוא ביטוי נפוץ בתשחצים ובתשבצים.
פתרון אפשרי לביטוי שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים בתשחץ : יבשה. פתרונות אפשריים נוספים לביטוי שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים :

לחץ להצגת הפתרון

המונח יבשה באופן כללי, מתייחס לקרקע היבשה על פני כדור הארץ, וכן על פני כל פלנטה אחרת, כלומר, קרקע שאינה מכוסה מים. אולם, ההגדרה המדויקת של יבשה תלויה בהקשר. בהתייחס לכדור הארץ, הרי שמבחינה גאולגית מוגדר כיבשה חלקו של קרום כדור הארץ שאינו מצוי מתחת לאוקיינוס. לפי הגדרה זו, יבשה היא חלקו הגלוי של לוח טקטוני, שיש לו חלקים אחרים המצויים מתחת לאוקיינוס, למשל מדף יבשתי. מבחינה זו ההגדרה כוללת איים וקרום יבשתי עליו מצויים אגמים, נהרות ונחלים. לעומת זאת, מבחינה גאוגרפית, ובמידה מסוימת גם מבחינה לשונית, המונח יבשה כולל כל מקום בכדור הארץ, שאינו מכוסה מים באופן רציף וטבעי (דוגמת נהר, נחל, ים ואוקיינוס). לפי הגדרה זו, תחתיתם של נהרות, אגמים ונחלים, אינה נחשבת ליבשה. עם זאת, יש המגדירים אגם כ"מקוה מים הנמצא ביבשה". המונח "יבשה", והגדרתו כְּמה שאינו מתחת למים, מופיע כבר בספר בראשית: "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יִקָּווּ הַמַּיִם מִתַּחַת הַשָּׁמַיִם אֶל מָקוֹם אֶחָד וְתֵרָאֶה הַיַּבָּשָׁה וַיְהִי כֵן".
תגיות : שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים בתשחץ , מה זה שטח כדור הארץ שאינו מכוסה ים בתשחץ